10 Milyon Adet Satan İlk LG!

LG G3, 10 milyon adetlik satışa ulaşan ilk LG Electronics akıllı telefonu olmak üzere. Hedefler tutturuluyor, başarının mimarı ise kuşkusuz beklentilere verilen başarılı yanıtlar...
Samsung ve Apple’ın domine ettiği akıllı telefon pazarında diğer takipçiler yüzde 5 seviyelerinde pazar paylarına sahip. LG’de bu kategoride yer alıyor, yüzde 5 seviyesinde ve pazar payını artırmak için çaba gösteriyor. Bu çabanın en özel meyvelerinden biri kuşkusuz LG G2 oldu.
Geçtiğimiz yıl tanıtılan akıllı telefon sahip olduğu özelliklerle beraber oldukça agresif bir fiyatla tüketicilerin karşısına çıkmıştı. Başarı, gerek Android'li akıllı telefon satışlarında gerekse şirketin imajı yönünde oldu. 2014 yılına gelindiğinde LG’nin G2’sinin takipçisi merakla beklenir olmuştu.

Ve LG G3, geçtiğimiz Mayıs ayında tanıtıldı. 5.5 inçlik 2560 x 1440 QHD ekranla gelen cihaz Güney Kore’de inanılmaz derecede başarılı bir başlangıç yapmış, ardından da küresel pazarlara çıkmıştı. Kore’de yayınlanan bir rapora göre LG, G3 modeli ile bir akıllı telefon modelinde 10 milyon adetlik satış barajını ilk kez aşacak. Elde edilen başarının ardında LG G3’ün son dönemdeki en başarılı modellerden biri olması yatıyor.

Ekranına ek olarak 2,5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801, Adreno 330 grafik, 16-32 GB hafıza seçeneği, 16GB’lık depolama alanlı versiyonu için 2 ve 32 GB için 3GB RAM sunması, 3000mAh’lık bataryası öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Çift flaşlı 13 megapiksel kamerası da dikkat çekiyor. LG, G3 ile birlikte doğru yolda görülüyor.

Post a Comment

0 Comments