12,9 inç iPad Pro Yolda

Uzun süredir pek duyulmayan iPad Pro iddiaları tekrar gündeme geldi. Apple'ın gelecek iPad'inin ekran büyüklüğüyle Microsoft'un Surface Pro 3'üne rakip olacağı söyleniyor.


Geçmişi yaklaşık bir yıl öncesine dayanan iPad Pro iddiaları tekrar gündemde. Her ne kadar cihazın isminin iPad Pro olup olmayacağı bilinmese de, daha geniş ekranlı bir iPad'i tanımlamak için kullanılan bu ifadeyi önümüzdeki dönemde daha sık duyabiliriz. 

2015 başlarında gelebilir

Bloomberg'in iddialarına göre, Apple 12,9 inç büyüklüğündeki iPad'i geliştirmek için uzun bir süredir tedarikçileriyle çalışıyor. İsmi açıklanmayan kaynaklardan edinilen bilgilere, Cupertinolu şirketin geniş ekranlı tabletini 2015 yılı başında piyasaya sunabileceği yönünde.

Geniş ekranlı tablet sınıfı

Hali hazırda, 9,7 inç iPad Air ve Retina ekranlı iPad ile pazarda mücadele eden şirket, küçük tablet sınıfında da 7,9 inç iPad Mini serisi ile yoluna devam ediyor. Seriye eklenecek 12,9 inç iPad ile Surface Pro 3 ve pazara çıkması muhtemel büyük ekranlı cihazlara rakip olunacağı tahmin ediliyor.Surface Pro 3'e rakip

Apple'ın çalışmaları Surface Pro 3 tanıtımının öncesine dayansa da, en büyük rakiplerinden Microsoft'un bu hamlesi geniş ekran tablet mücadelesinin fitilini ateşledi. Bu konudaki tavrını reklam filmleriyle gösteren Microsoft, iPad'i birçok açıdan köşeye sıkıştırıyor.

Microsoft'tan etkili kampanya

Aslında Surface Pro 3, masaüstü işletim sistemi avantajıyla iPad'den tamamen ayrılıyor. Pazarlama stratejisini bu farklılık üzerine kuran Microsoft, profesyonel sınıfta tüketicileri kendi tarafına çekme arayışında. Buna karşın, Apple'ın silahı ise iOS 8'li ve daha büyük ekranlı bir iPad olabilir ancak bu iOS'un Windows 8.1 karşısındaki konumunu değiştirmiyor. Bakalım tablet rekabetinde bizi nasıl günler bekiyor?

Post a Comment

0 Comments