ABD’de En Sevilen İş Tabletleri

ABD’de yapılan bir kullanıcı memnuniyeti araştırmasında iş odaklı kullanımda en sevilen tablet üretici şirketler ve işletim sistemleri belirlendi.

ABD’nin saygın teknoloji sitelerinden biri tarafından sonuçları yayınlanan araştırmaya göre iş + evde, birlikte kullanımda kullanıcı memnuniyeti en yüksek marka Microsoft seçildi. Windows 8 ve 8.1 tabletleri ile 9 üzerinden 8.9 alarak ilk sırada yer almayı başardı.

İş odaklı kullanımın önemli bir parametre sayıldığı araştırmada Microsoft’un yüksek kullanıcı memnuniyeti ile karşılanması, MS Office uygulamalarının entegre olarak sunulması ile ilişkilendirilebilir. Microsoft’un tabletlerini takip eden marka ise Dell. Yine Windows 8/8.1 ile gelen Dell tabletler de 9/8.5’lik oldukça başarılı bir kullanıcı memnuniyetine ulaştı.Android işletim sistemi Google ve Samsung tabletler, aynı skorla, 8.2 ile Dell’i izlerken iOS işletim sistemli Apple iPad modelleri, 9 üzerinden 8 gibi bir skorla araştırmayı tamamladı. Android’li Asus tabletler listede 6. sırada yer aldı. Asus tabletlerin kullanıcı memnuniyeti odaklı puanları 9 üzerinden 7.3.

İş dünyasının tablet kullanım alışkanlıklarında ABD ekseninde Windows işletim sistemli cihazların tercih edildiği görülüyor. Google, Samsung, Apple gibi teknoloji devleri de pazarda önemli bir kullanıcı memnuniyeti sağlamış görünüyorlar. 

Post a Comment

0 Comments