Android One Telefonlar Çok Yakında

Google’ın geçtiğimiz aylarda düzenlediği I/O etkinliğinde karşılaştığımız Android One ile çalışan ilk akıllı telefonlar önümüzdeki hafta tanıtılabilir.


İki ay önce Google I/O etkinliğinde karşılaştığımız ancak hakkında çok fazla şey bilmediğimiz Android One projesine dahil edilen akıllı telefonların, önümüzdeki hafta tanıtılabileceği iddia edildi. Economic Times’a göre Android One’lı ilk telefonlar, Hindistan pazarına özel olarak, önümüzdeki hafta tanıtılacak.

Uygun fiyatlı akıllı telefonların yaygınlaşması için geliştirilen Android One, düşük donanımlı cihazlarda daha yüksek bir performans sergileyecek. I/O etkinliğinde söylendiğine göre 100 doların altında fiyat etiketine sahip olacak Android One’ telefonların Hindistan dışına ne zaman çıkacağı ya da çıkıp çıkmayacağı henüz belli olmasa da, tahminler Avrupa pazarının 2015 yılında Android One ile tanışabileceğini ön görüyor.
Kitkat ile gelecek

Android One projesi kapsamında tanıtılan akıllı telefonların, temelde 4.4.4 Kitkat işletim sistemi ile çalışacağı ve cihazların önümüzdeki aylarda, Nexus serisinden hemen sonra Android L güncellemesini alacağı bilgisi de söylentiler arasında yer alıyor.

Post a Comment

0 Comments