Apple Yeni Teknolojinin Neresinde?

iWatch iddiaları tüm hızıyla sürerken rakip şirketlerin giyilebilir ürünleri gelmeye devam ediyor. Peki ya yenilikçiliği ile ünlü Apple bu alanda geç mi kaldı, yoksa fırsat mı kolluyor?

Yeni bir devrime göz kırpan giyilebilir teknolojik ürünler giderek yaygınlaşıyor. Yenilikçi ve cesur adımlarıyla bugünlere gelen Apple'dan ise bu alanda şimdilik ses yok. Peki ya şirket, rakiplerinin bir şekilde yerini aldığı giyilebilir teknoloji trenini yakalayabilecek mi? Yoksa adım atmak için biraz geç mi kaldı?

Her şey Eylül'de belli olacak

Aslında bu soruların yanıtını çok kısa bir süre sonra, muhtemelen 9 Eylül'de gerçekleşecek iPhone 6 etkinliğinde alacağız. Bilindiği gibi, çeşitli dedikodular, Cupertinolu şirketin yeni giyilebilir teknolojik ürününü bu etkinlikte tanıtabileceği yönünde. Hakkında pek fazla bilgi bulunmasa da, iWatch olarak anılan cihaz etkinlikte ortaya çıkabilirve iOS 8'in Sağlık uygulamasıyla birlikte önemli işlere imza atabilir.

iWatch 9 Eylül'de gelmezse geç kalınabilir


Başlangıçta sorduğumuz soruya dönecek olursak, Apple için en doğru hareket, kendi akıllı saatini ya da akıllı bilekliğini 9 Eylül'deki etkinlikte tanıtmak olacak. Aksi halde, rakiplerin birçok ürün verdiği pazarda biraz geç kalınmış duruma düşülebilir.Rakipler boş durmuyor

Bilindiği gibi, geçtiğimiz yıl ilk akıllı saati Galaxy Gear'ı tanıtan Samsung, o günden bugüne toplam 5 ayrı modelle pazarda çeşitliliği ve sürekliliği yakaladı. Son dedikodular Koreli şirketin 6. akıllı saatini duyurmaya hazırlandığı yönünde. Sony, LG, Motorola gibi markalar da ya akıllı saat ve benzeri ürünlerini çoktan duyurdu ya da duyurmak üzere. Yeni oluşan pazarda belki de en büyük oyunculardan biri olacak Apple'ın eksik olması doğru bir strateji gibi görünmüyor.

Apple oyunu yeniden kurabilir

Apple, 9 Eylül'deki etkinlikte işlevsel bir giyilebilir ürün ile tüm kartların yeniden dağıtılmasını sağlayabilir. Hatta, daha önce birçok kez olduğu gibi yeni oyuncuların kendisini takip ederek pazara girmesinde motive edici güç bile olabilir. Hatırlanacak olursa, iPad ile tablet pazarını oluşmasına öncülük eden Apple, tüm rakipleri bu alanda üretim yapmaya sevk eden marka olmuştu. Benzeri bir süreci tekrar yaşatabilecek şirket, daha da geç kalması durumunda oyuna geç katılmanın sancılarını da yaşayabilir.

Giyilebilir teknoloji seçim kriteri

Günümüzde akıllı saatlerin ve giyilebilir teknolojik ürün desteğinin platformlar açısından önemi giderek artıyor. Seçimlerinde bu tür kriterleri öncelik haline getirecek kullanıcıların önümüzdeki dönemde artmasını beklemek mümkün. Bakalım Apple giderek popülerleşen bu alanda treni yakalayabilecek mi?


Post a Comment

0 Comments