Blackberry Passport’un Özellikleri

Blackberry Passport tüm detayları ile ortaya çıktı. Başta ekran olmak üzere farklı özellikleri ile dikkat çeken cihaz, Kanadalı şirketin sessizliğinin de sona ermesi anlamına geliyor.
BlackBerry'nin Passport adlı yeni akıllı telefon modeli tüm teknik detayları da ortaya çıktı; 1:1 görüntü oranı ve 1440 x 1440 piksellik 4.5 inçlik ekranıyla kare şeklinde bir görüntüye sahip cihaz, tasarım anlamında farklı bir çizgi ile gelecek. Bu özelliğine ek olarak şimdiye kadar ki en güçlü BlackBerry olma özelliği taşıyor.

Ekranının yanlamasına 4.5 inçlik bir boyut sunuyor olması beraberinde büyük bir tasarımla gelen BlackBerry Passport; bunun sonucunda 195 gram ağırlığında. 2.2 GHz hızındaki Snapdragon 800, Adreno 330, 32GB dahili depolama, microSD kart desteği ve 3GB LPDDR3 RAM özellikleri ise modelin donanımsal çekirdeğini oluşturuyor. Özellikle RAM’i ile dikkat çeken model, Xperia Z3 ve Galaxy Note 3 gibi cihazlarla birlikte bu seviyedeki seçenekler arasına katılıyor.3450mAh'lık batarya ise BlackBerry’nin en büyük pilli akıllı telefonlardan birini tüketicilere sunmaya hazırlandığını ortaya koyuyor. 13 megapiksel arka ve 2 megapiksel ön kamera ise modeldeki multimedya kaydedici güçler olacak. 5x gibi yine iddialı bir dijital yakınlaştırma, optik görüntü sabitleme sistemi de LED flaşlı kameranın nitelikleri arasında bulunuyor.

BlackBerry, Passport modelinde 10 noktalı dokunmatik ekrana ek olarak fiziksel klavyeyi de kullanıcılarına sunuyor. Klavye, dokunmatik yüzeye sahip ve örneğin burada yapılan hareketlerle internet tarayıcısını yönlendirebilmeye olanak tanıyor. BlackBerry'nin en son işletim sistemine sahip Passport, buna ek olarak Amazon'un uygulama mağazasına da erişerek Android odaklı uygulamaların da kullanımına olanak tanıyacak. Eylül ayında tanıtımı beklenen modelin fiyatı hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Post a Comment

0 Comments