Dropbox'tan 1 Terabaytlık Tarife

Ücretli olarak sunduğu servisleri tek bir seçeneğe düşüren Dropbox, 1 TB depolama alanıyla birlikte gelişmiş paylaşım kontrollerini ayda ne kadar ücretle sağlayacak?


Bulut depolama alanında en güçlü oyunculardan Dropbox, ücretsiz 2 GB Basic tarifenin yanı sıra üç ayrı Pro planı sunuyordu. 100 GB, 200 GB ve 500 GB'lık tarifeler yerine tek bir Pro tarifeye geçen Dropbox, artık 1 TB depolama alanını ayda 9,99 dolar fiyatla kullanıcılara servis ediyor.

Öte yandan Pro tarifede gelişmiş paylaşım özellikleri de mevcut. Örneğin dosya paylaşırken "sadece görüntüleme" izni vererek, paylaştığınız kişilerin dosyayı değiştirmesini önleyebilirsiniz.

Parola korumalı dosyalar
Dropbox Pro kullanıcıları ayrıca paylaştıkları linkleri parola ile koruma altına alabilecek. Bu bağlantılar için son kullanma tarihi eklemek ve cihazın kaybolması durumunda başka bir yerde Dropbox'a girerek tüm bağlantıyı kolayca kesip, cihazdaki Dropbox verilerini uzaktan silmek de mümkün olacak.

Google ve Amazon'un yaptığı büyük fiyat indirimlerinin ardından, Dropbox'tan da benzer bir hamle bekleniyordu. Rakiplerin sunduğu cazip fiyatlandırmalara karşın Dropbox'tan vazgeçmemiş olanlar, böylelikle aynı şartlara alıştıkları platformda sahip oldu.

Post a Comment

0 Comments