Facebook'tan Hata Başına 500 Dolar

Facebook, satın aldığı Oculus Rift sanal gerçeklik cihazını iyileştirme konusunda kararlı. Şimdi de bulunan her hata (bug) için 500 dolar para ödülü veriyor.Sanal gerçeklik alanında Sony'nin Project Morpheus'u ile birlikte şu an lokomotif konumunda olan Oculus Rift'i Mart ayında Facebook 2 milyar dolara satın almıştı. Sosyal medya devi şimdi de Oculus Rift'in iyileştirme çalışmalarına hız kazandırdı. "Hatasız sanal gerçeklik olmaz" düsturuyla harekete geçen Facebook, Rift'i kullananları buldukları hataları geliştiricilerle paylaşmaya davet ediyor.

Üstelik bu davet hayrına değil. Şirket, bulunan her hata için en az 500 dolar ödemeyi kabul ediyor. Ancak Oculus ile ilgili hataların çoğunluğu Oculus web sitesinde ve geliştirici mesajlaşma sisteminde tespit edilmiş durumda. Elbette gelecekte SDK'lar ve donanım ile ilgili yeni hatalar ortaya çıkabilir.

Aynı yöntem Facebook için de kullanıldı

Geçtiğimiz yıl kendi sisteminde bulunan hatalar için toplamda 1,5 milyar dolar para ödülü dağıttığı belirtilen Facebook'un, Oculus Rift için de kesenin ağzını açması, VR teknolojilerinin iyice yaklaştığının da bir göstergesi olarak görülebilir. En düşüğü 500 dolar olan hata raporlarında üst sınır bulunmuyor ve hatanın kritikliğine göre ödül artıyor.

Post a Comment

0 Comments