Galaxy S5 LTE-A Avrupa Yolunda

Samsung Galaxy S5 LTE-A sürümü, Avrupa yolunda! Galaxy Note 4 ile beraber tanıtılacağı söylenen telefona yakından bir göz atıyoruz. Bakalım özellikler neler?2014 yılı, önceki yıllara göre pek iyi gitmeyen Samsung, Galaxy S5 modeliyle global arenada pek istediğini bulabilmiş değil. Pek çok farklı Galaxy S5 varyasyonu çıkartan Samsung, geçtiğimiz aylarda Güney Kore'de satışa sunduğu Galaxy S5 LTE-Advanced modelini Avrupa pazarına sunmayı hedefliyor. Tabi ufak değişikliklerle!

Gelen bilgilere göre Samsung, IFA 2014'te Galaxy Note 4 ile beraber Galaxy S5 LTE-A modelinin Avrupa sürümünü duyuracak. Böylece mevcut amiral gemilerine göre daha iyi bir donanıma sahip amiral gemisine sahip olacak.

Özellikler nasıl olacak?

Güney Kore'de satılan Samsung Galaxy S5 LTE-A modelindeki 5.2 inçlik QHD ekran yerine, 5 inç boyutunda Full HD SAMOLED ekran kullanılacak.

Güney Kore'deki satılan modelde kullanılan Snapdragon 805 işlemcisi yerine Samsung, kendi yeni nesil işlemcisine Galaxy S5 LTE-A Avrupa modelinde yer verecek.

20nm üretim teknolojisiyle üretilen Exynos 5430 işlemcisini kullanacak olan cihaz, big.LITTLE HMP teknolojisi sayesinde 4+4 çekirdeğin gücünü heterojen olarak kullanıcılara sunacak. Yani bir önceki 5420'ye göre hem yüzde 20 daha az güç tüketecek hem az ısı üretecek hem de 8 çekirdek aynı anda kullanılabilecek.

Cihazda LTE teknolojisi kullanılacakken, grafik işlemci de Mali-T628 MP6 kullanılacak.

3 GB RAM yerine yine 2 GB RAM kullanacak olan cihaz, 2800 mAh batarya ve yine 16 MP ISOCell kamera kullanacak. Cihazda parmak izi okuyucu ve nabız ölçer de olacak.

Mevcut S5'in güncellenmiş hali olacak olan cihaz, daha başarılı bir salt işlemci performansı sunacak. Fakat grafik işlemci tarafında işler değişebilir. Çünkü Note 3'te kullanılan grafik işlemciyle aynı güçte bir işlemci olacak. Tabi olası frekans farklılıklarını da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Post a Comment

0 Comments