İlk 10 Listesinde Google Hakimiyeti!

Mobil uygulama pazarına yönelik yeni bir araştırma ilginç sonuçlar ortaya koydu. Verilere göre, en popüler ilk 10 mobil uygulamadan 5'i Google imzalı.


Mobil uygulamalar her geçen gün daha çok rağbet görüyor. USA Today sitesinin yayımladığı bir araştırma sonucuna göre, kullanıcılar mobil uygulamalarda web sitelerinde harcadıkları zamandan yüzde 52 oranında daha fazla zaman harcıyor.

İlk 10'da Google Hakimiyeti

Mobil uygulamalar çeşitlilik bakımından inanılmaz boyutlara ulaşsa da, en popüler uygulamalar birçok kişinin günlük kullanımda vazgeçemediklerinden oluşuyor. İlk 10 listesinde ise Google imzalı uygulamaların ağırlığı mevcut.

Facebook ilk sırada

Araştırmayı gerçekleştiren ComScore şirketinin verilerine göre ilk 10 uygulama arasında sırasıyla Facebook, YouTube, Google Play, Google Search, Pandora, Google Maps, Gmail, Instagram, Apple Maps, Yahoo Finance bulunuyor.
Google'ın en popüler mobil uygulaması Youtube ikinci sırada

İlk 5'te 3 Google Uygulaması

İlk 5 uygulamaya bakıldığında Google'ın YouTube, Google Play ve Google Search olmak üzere üç uygulamayla listede yer aldığı görülüyor. İkinci 5'te ise Google Maps ve Gmail ile toplam Google uygulaması 5'e yükseliyor. İlk 10 uygulama arasında Apple'ın ve Yahoo'nun 1'er uygulaması bulunuyor.

Aylık kullanıcı sayıları

Uygulamaların aylık kullanıcı sayıları ise şu şekilde; Facebook 115 milyon, YouTube 83.4 milyon, Google Play 72 milyon, Google Search 70 milyon, Pandora 69 milyon, Google Maps 64.5 milyon, Gmail 60 milyon, Instagram 46.6 milyon. Son iki sıradaki Apple Maps ve Yahoo Finance ise 43 milyon kullanıcı ile eşit olarak listede yer alıyor.

Post a Comment

0 Comments