iPhone 6S'ten İlk Detay

Henüz iPhone 6 piyasaya çıkmadı, hatta resmi olarak tanıtılmadı bile. Ancak bu fısıltı gazetesinin bir sonraki model ile ilgili söylentiler yaymasına engel değil.


Apple'ın 2015 yılında piyasaya süreceği yeni akıllı telefona şimdiden iPhone 6S denmeye başladı bile. Şirket bu ismi kullanır mı bilinmez ancak, dünyanın en büyük anlaşmalı yonga üreticisi TSMC iPhone 6S ile ilgili ilk bombayı patlattı.

Çinli Economic Daily tarafından bildirilen habere göre, Apple'ın A9 mobil işlemcilerinin seri üretimi 2015'in ilk çeyreğinde başlayacak. Bu işlemcinin Apple'ın bir sonraki iPhone modelinde (iPhone 6S) kullanılacağı söyleniyor. Eğer Apple gerçekten Eylül ayında iki farklı model (4,7 inç ve 5,5 inç) tanıtır ve bunu bir trend haline getirirse, A9 işlemciyi iPhone 6S phablet'te görmemiz de yüksek ihtimal.

TSMC'nin talebi karşılamak için 16 nm Apple A9 işlemciden ayda 50 bin plaka üreteceği de gelen bilgiler arasında. Apple'ın A8 işlemcilerini de TSMC'nin ürettiği göz önünde bulundurulduğunda, iPhone 6 alırken bir yıl sonra bir iPhone 6S modeli çıkacağı gerçeğini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Post a Comment

0 Comments