İşte Windows 9'a Geçiş Ücreti

Windows 8 ve Windows XP kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri olan Windows 9'a yükseltme fiyatları nihayet netlik kazanmaya başladı. Son açıklamalar burada.


 

Microsoft'un bir sonraki işletim sistemi sürümü Windows 9 için bir teknik önizleme sürümü yayınlamasına sadece birkaç hafta kaldı. Ancak şirketin önceki sürümlerden Windows 9'a yükseltme yapmak isteyen kullanıcılarla ilgili planları su yüzüne çıktı bile.

Rus hacker grubu WZOR tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre, Windows 9'a yükseltme birkaç farklı şekilde gerçekleşecek. Örneğin Windows 8'in OEM veya kutulu sürümünü satın alan kullanıcılar, Windows 9'a ücretsiz olarak geçebilir. Microsoft ayrıca bu geçişi 20 dolar gibi makul bir fiyatla sunma gibi bir alternatif plan da kurguluyor.

Windows XP kullanıcıları için de benzer bir yükseltme seçeneğinin açıklanması bekleniyor ancak bununla ilgili çok fazla detay henüz mevcut değil. Ancak Microsoft'un, yıllara meydan okuyan Windows XP kullanıcılarını yana yakıla yeni sürümle terfi ettirmek istediği bilinen bir gerçek. XP için fiyatların da belli olmasını merakla bekliyoruz.

3D Ultra HDTV desteği
Verilen bilgilerde ayrıca Windows 9'un Metro arayüzü bulunmayan özel bir Enterprise Teknik Önizleme sürümünün test kullanıcılarına sunulduğu ve Windows 9 Pro'nun OEM için test sürümünün yayınlanmayacağı gibi detaylar yer alıyor.

Windows 9'da ayrıca 3D Ultra HDTV desteği olacağı, bulut ile uyumlu veri yedekleme seçenekleri sunacağı ve Microsoft'un fiziksel bilgisayarların sanal kopyasını bulutta yedekleme gibi özellikler üzerinde çalıştığı belirtiliyor.


Post a Comment

0 Comments