Limonlu Beze Pastası Mı Geliyor?

Andorid L olarak adlandırılan gelecek sürümünün ismi üzerindeki sis perdesi kalkyor mu? Son haberler gelecek sürümün adının Limonlu Beze Pastası olabileceğini gösteriyor.
Android'in gelecek sürümünün adı henüz belli değil. Gizemli "L" harfi merak uyandırmaya devam ederken ortaya çıkan bazı kanıtlar çeşitli dedikoduların yayılmasına neden oldu. 9to5Google sitesinin haberine göre, bazı dökümanlar gelecek Android sürümünün isminin "Limonlu Beze Pastası" (Lemon Meringue Pie) olabileceğini gösteriyor.


Bu belgelerden biri, HTC "Volantis" tabletin Wi-Fi birlikte çalışabilirlik sertifikası. Sertifikada, cihazın işletim sistemi Android L olarak görünüyor ve firmware sürümünde "LMP" kısaltması yer alıyor. Aynı kısaltmaya en son Android SDK sürümünde yer alan segment kodlarında da rastlanıyor ve oldukça önemli bir kanıt olarak görülüyor.


Limonlu Beze Pastası iddialarına yine de temkinlik yaklaşmakta yarar var. 9to5google'ın verdiği bilgiye göre, önceki büyük sürümdeki "K" ifadesi de KLM kısaltmasıyla anılmış ve Key Lime Pie adına gönderme yaptığı düşünülmüştü. Buna rağmen, Google son anda Nestle ile anlaşarak KitKat adını Android sürümünde kullanmıştı. Bakalım Google gelecek sürümde Limonlu Beze Pastası'yla mı kullanıcıları iştahını kabartacak?Post a Comment

0 Comments