Nexus 9 CPU Z'de Ortaya Çıktı

Google ve HTC’nin ortak yapımı olacağı düşünülen 8,9 inçlik tablet Nexus 9 hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Cihaz CPU Z’de ortaya çıktı.Yaz aylarının başından beri dillendirilen HTC ve Google ortaklığının meyvesi olacağı söylenen 8,9 inçlik Nexus 9 tablet hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Daha önce buradaki haberimizde sizlerle paylaştığımız donanım bilgilerini doğrular nitelikte bir sızıntı CPU Z’den geldi. 

Android dünyasının önemli uygulamalarından CPU Z’de gözüken Nexus 9, NVIDIA’nın 64 bit destekli Tegra K1 işlemcisinden gücünü alacak. 64 bit desteğine sahip olmayan Tegra K1 işlemciler 2,2 GHz saat hızında çalışırken, Nexus 9’un işlemcisi 2,5 GHz saat hızında çalışacak.
Tam 192 çekirdekli GPU

Tegra K1 dediğimizde akla ilk gelen şey GPU oluyor. Masaüstü sınıfı olarak adlandırılan Kepler mimarisi ve NVIDIA Cudo kodları ile tasarlanan 192 çekirdekli grafik işlemcisine (GPU) sahip olan Tegra K1, bu alanda kendine rakip tanımıyor.

Nexus 9’un CPU Z’de gözükmeyen ancak daha önceki sızıntılarda karşılaştığımız diğer teknik özellikleri ise; 4 GB RAM, 1440 x 2048 piksellik 8,9 inç ekran (281 ppi), 8 MP kamera ve 399 dolar fiyat etiketi olarak sıralanabilir. 

Post a Comment

0 Comments