Nintendo 3DS ve 3DS XL Yenilendi

Nintendo’nun mobil oyun konsolu ailesi büyük bir değişim geçirdi. Şirketin popüler iki konsol modeli, 3DS ve 3DS XL yenilendi. Yeni konsollara bir göz atıyoruz.Son yıllarda Wii U ile beklenen satış rakamlarına erişemeyen ve kötü zamanlar geçiren eski oyun devi Nintendo, el konsolu piyasasında 3DS ve 3DS XL ile oldukça başarılı bir grafik çiziyor. Gözlüksüz 3 boyutlu görüntü verebilmesinin yanı sıra konsola özel tanıtılan Pokemon oyun serisi ile dikkat çeken 3DS ailesi büyük bir değişim yaşadı.

New 3DS ve New 3DS XL olmak üzere iki modeli tanıtan Nintendo, ufak yeniliklerden çok daha fazlasını sunuyor. En büyük değişikliklerden biri 3DS’in ekranında yapılmış. 3DS’in 3,5 inç ekranı 3,88 inç seviyesine çıkarken, 3DS XL’ın 4,88 inçlik ekranında herhangi bir değişiklik yapılmıyor.


Yeni tuşlar

Cihazın arka bölümünde yer alan tuşların sayısı ZR ve ZL tuşlarının da eklenmesi ile birlikte 4’e çıkartılmış. Nintendo aynı zamanda cihazların önünde, ekranın altında yer alan 3 tuşu kaldırıp, tek bir home tuşu kullanmayı tercih etmiş.
İkinci analog çubuk

Uzun süredir beklenen ikinci analog çubuğun, yani C-Stick’in, el konsollarına eklediği müjdesini verelim. Oyun deneyimini bir hayli iyileştirecek olan C-Stick, konsolun sağ bölümünde yer alıyor ve normal analog çubuğa oranla çok daha küçük gözüküyor.Daha güçlü 3DS

Yeni 3DS ve yeni 3DS XL, daha güçlü işlemciye, daha güçlü bataryaya ve iyileştirilmiş 3D görüntü desteğine de sahip olacak. Nintendo aynı zamanda yeni 3DS ailesi ile SD kart kullanımını bırakıp microSD kart kullanımına geçiyor. Cihazlar Ekim ayında Japonya'da sırasıyla 330 ve 390 TL fiyat etiketleri ile satışa sunulacak. Yeni 3DS ailesinin Türkiye'ye gelmesi için de tahminler 2015 yılını işaret ediyor.Post a Comment

0 Comments