Sony'de Su Geçirmezlik Standart Olabilir!

En son tanıttığı Xperia M2 Aqua modeliyle en önemli su geçirmezlik seviyesini orta segmente taşıyan Sony, orta segment diğer telefonlarında da bu gelişmeyi uygulayabilir.

 
Geride bıraktığımız 2 seneyi düşünecek olduğumuzda, su geçirmezlik özelliğini üst seviye telefonlara, herhangi bir kalınlık dezavantajı getirmeden sunan ilk telefon Sony olmuştu.

Sony Xperia Z ile beraber üst seviye bir telefon, hem ince hem şık hem de su geçirmez olabileceğini bizlere kanıtlamıştı. 

Geçen yıllar Xperia Z'den sonra bizleri Xperia Z1 ve Z2 ile tanıştırdı. Firma tabi suya dayanıklılık seviyesini de bir tık ileri taşıdı. 

Xperia Z2 ile beraber IP58 desteği sunan firma, 30 dakika boyunca 1 metre derinlikteki suya karşı koruma sağlıyor. 

Sony, bu farkını artık orta segmente de getirmeyi amaçlıyor. Ağustos ayının ortalarında tanıtılan Xperia M2 Aqua ile en üst seviye su geçirmezlik özelliğini orta segmentte sunan Sony, esasında orta segmente ağırlık vereceğinin sinyallerini de verdi. 

Sony, 2015 yılı içerisinde orta seviye telefonlarında standart olarak suya dayanıklılık özelliğini eklemeyi planlıyor.  Firma bu doğrultuda FIH Mobile, Compal Electronics ve Arima Communications gibi ortaklarına da referans tasarımlar hazırlamaları talimatını verdi. 

Ayrıca Sony gibi diğer rakip firmaların da su geçirmez cihazlara ağırlık vereceği bilgileri sektör içinde dolaşıyor. HTC ve LG gibi henüz suya karşı dayanıklı mevcut ürün gamında model sunmayan üreticiler ve hali hazırda suya karşı dayanıklı modelleri olan Samsung'un da çalışmaları 2015'te yoğunlaştıracağı gelen bilgiler arasında.


Post a Comment

0 Comments