Sony Xperia M2 Aqua Tanıtıldı

Sony orta segmente hitap eden, suya ve toza dayanıklı akıllı telefonu Xperia M2 Aqua’yı tanıttı. Akıllı telefonun özelliklerine bir göz atıyoruz.
Son yıllarda tanıttığı suya ve toza dayanıklı akıllı telefonlar ile dikkat çekmeyi başaran Japon teknoloji üreticisi Sony, güçlü donanıma ve yüksek fiyat etiketine sahip olmayan Xperia M2 Aqua’yı tanıttı. Orta segmente konumlandıran akıllı telefon, herkesin suya dayanıklı akıllı telefon ile tanışmasını amaçlıyor. 

Sony’nin ikonikleşen OmniBalance tasarım anlayışı ile üretilen Xperia M2 Aqua, IP68 sertifikasına sahip. Bu sayede her türlü hava koşulunda çalışmasının yanı sıra, 1,5 metreye kadar tatlı suyun altında 30 dakika dayanabilen akıllı telefon, özel kamera tuşu sayesinde su altında fotoğraf çekmenizi de sağlıyor.
Xperia M2 Aqua’nın teknik özellikleri

Akıllı telefonun teknik özelliklerinden bahsetmenin zamanı geldi. Gücünü Qualcomm’un 1,2 GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisinden alan cihaz, 4,8 inç büyüklüğünde qHD ( 960x540) çözünürlüklü bir ekrana sahip. Cihazın RAM miktarını Sony’nin paylaştığı basın bildirisinde bulamadık ancak Xperia M2 Aqua’nın tahminen 1 GB RAM’e sahip olduğunu düşünüyoruz.

Batarya

Sony’nin yeni telefonu çıkartılamayan 2300 mAh gücünde bir bataryaya sahip. Sınıfındaki en yüksek mAh değerine sahip bataryalardan birisini içerisinde barındıran Xperia M2 Aqua’nın ekran çözünürlüğü ve işlemcisi de göz önüne alındığında tatminkar sonuçlar ortaya çıkabileceğini ön görmek mümkün.


Xperia M2 Aqua'nın detaylı görselleri için aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz.


Post a Comment

0 Comments