Sony Xperia Z3’ün Özellikleri

Xperia Z serisi ile ciddi bir kullanıcı kitlesini peşinden sürükleyen Sony’nin yakın zamanda tanıtılacak Z3’ü bazı teknik detayları ile günyüzüne çıktı.Sony markasının akıllı telefon alanında önemli başarılar yakalayan Xperiz Z serisinin önümüzdeki günlerde Almanya’da başlayacak IFA 2014 fuarında en yeni versiyonunun tanıtılması bekleniyor. Xperia Z3 model adıyla sahne alacak akıllı telefonun bazı teknik detayları da kısa süre önce ortaya çıktı. 

TENAA adını alan sertifikasyon kurulu kayıtlarında ortaya çıkan Xperia Z3’ün bir takım özellikleri belli oldu. Xperia Z3’ün 2.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 (Xperia Z2'de 2.3 GHz'lik Snapdragon 801 modülüne yer verilmişti) ile geleceği; Full HD çözünürlüklü 5.2 inç ekran, 3GB RAM, 20 megapiksel arka ve 2 magepiksel ön kamera özelliklerine sahip olacağı ortaya çıktı. Açığa çıkan donanımsal özelliklerine bakıldığında Xperia Z3’ün yalnızca işlemcisinin geliştiği ortaya çıkıyor.
İnceliyor

Tasarım anlamında da Z3’ün öncülü Z2’ye göre yaklaşık 5 gram daha hafif olacağı, 1mm’ye yakın da inceleceği görülüyor. Xperia Z3, 3GB RAM ile geçtiğimiz yıl büyük sükse yaratmış, kamerasıyla da beğeni toplamıştı. Bu iki özellik ekseninde Sony’nin geçtiğimiz yıl ki düzeyi muhafaza etmeyi hedeflediği görülüyor. Modelin inceliyor olması yeni bir batarya ile gelecek oluşuna dair kuvvetli bir emare durumunda.

Xperia Z3’ün tanıtımına sayılı günler kala diğer özelliklerinin de açığa çıkma olasılığı yüksek görünüyor. 

Not: En üstteki telefon görseli temsilidir.

Post a Comment

0 Comments