Ücretsiz Office Alternatifleri

Microsoft'un tam tekmil üretkenlik paketi Office her yeni sürümüyle daha fazla özellik sunuyor. Ancak bu yazılıma ücret ödemek istemiyorsanız, kullanabileceğiniz alternatifleri sıraladık.Bilindiği gibi Microsoft Office birçok kullanıcının bütçesini zorlayacak fiyatlar ile satılıyor. Peki, biz herhangi bir ücret ödemeden nasıl dosya oluşturup düzenleyeceğiz? Bunun için birkaç adet alternatif bulunuyor. Sizler için en iyi Microsoft Office alternatiflerini bir araya getirdik. Şimdi en iyi üç Microsoft Office alternatifini inceleyelim:

1. Microsoft Office Online
Bilinen Office uygulamalarını online olarak kullanmayı sağlayan Online Office, bilgisayar da tanıdığımız Microsoft yazılımı ile aynı arayüzü kullanması nedeniyle en iyi alternatif olma özelliğini gösteriyor.

Microsoft Office Online Özellikleri

-        OneDrive ile birlikte ücretsiz 15 GB depolama sunuyor
-        Normal Office yazılımı ile benzer görünüm
-        Kolay kullanım
-        Taşınabilir mobil uygulamalar
-        Belgeleri paylaşabilme

Uyumluluk

Online Office Microsoft tarafından geliştirildiği için uyumluluk ile ilgili bir sorun olma ihtimali çok düşük.

Microsoft Office Online’a nasıl ulaşabilirim?

Microsoft Office Online hizmetini kullanabilmek için office.live.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Açılan sayfada kullanmak istediğiniz uygulamanın üzerine tıklayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.2. Google Drive
Google Drive başlarda Google Docs ve Google Drive hizmetleri şeklinde olmasına karşın daha sonra Google Drive adı altında birleşti. Kolay kullanılan ara yüzü ve hızlı çalışması gibi sebeplerden dolayı çok fazla kişi için tercih sebebi oldu.

Google Drive Özellikleri

-        Kullanımı kolay arayüz
-        15 GB ücretsiz Google Drive depolama
-        Oluşturulan belgeleri paylaşabilme
-        Oluşturulan belgeleri bilgisayara indirebilme
-        Mobil uygulamalar ile taşınabilir kullanım
-        Üyelik olmadan dosya görüntüleyebilme

Uyumluluk

Google Drive üzerinde oluşturulan belgeler Office programlarında son derece uyumlu şekilde çalışıyor ve hata olmaksızın düzenlenebiliyor.

Google Drive’a nasıl ulaşabilirim?

Google Drive kullanabilmek için drive.google.com adresini ziyaret ederek kullanıma başlayabilirsiniz. Özelliklerin tamamını kullanabilmek için Google hesabı kullanmanızı da şiddetle tavsiye ediyoruz.3. Libre Office
Libre Office, Google Drive yada Microsoft Office Online gibi çevrimiçi çalışmaz. Kullanımı biraz daha zor ve bilinen Microsoft Office kadar istikrarlı çalışmasa da Microsoft Office için en iyi ücretsiz alternatifler arasına eklenebilir.

Libre Office Özellikleri

-        Word, PowerPoint ve Excel uygulamalarının özelliklerini sunuyor
-        Oluşturulan dosyalar taşınabilir bellekler ile her yere taşınabiliyor

Uyumluluk

Libre Office, tüm Microsoft Office yazılımları ile tam kapasite ve uyum içerisinde çalışabiliyor.

Libre Office’e nasıl ulaşabilirim?

Libre Office programını libreoffice.org adresini ziyaret ederek bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi kimse sizleri Microsoft Office yazılımlarını satın almaya zorlamıyor. Hem çevrimiçi olan Google Drive ve Office Online hizmetleri hem de çevrimdışı olan Libre Office hizmeti hiçbir ücret almaksızın kullanmanız için sizleri bekliyor. Peki, siz hangi Office programını tercih ediyorsunuz?

Post a Comment

0 Comments