Yılın En İyi Televizyonu LG’den

New York’lu büyük teknoloji perakendecisi Value Electronics, 2014 yılının en iyi televizyonlarını belirlemek için bir yarışma düzenledi. Yarışmanın yıldızı LG oldu.

Televizyon satın almak tüketici için en önemli problemler arasındadır. En iyi ekran hangisinde, evim yoğun şekilde güneş ışığı alıyor mat ekran mı alsam, hangisi daha şık gibi sorular arasından ideal tercihe ulaşılır. Zorlu bir süreçtir, çok sayıda parametre söz konusudur; kontrastlar, renk kalitesi...

Televizyonlar için dünyanın birçok ülkesinde yıl boyu ‘en iyiler’ belirlenir. İşte bunlardan biri de ABD’nin en önemli perakendecisi Value Electronics tarafından belirlendi.

Oylama yöntemi ile seçilen TV’ler Ultra HD (4K TV), OLED ekranlı TV ve plazma olmak üzere üç kategorideydi. Samsung, Sony ve LG markalarının modelleri kategorilerde kıyasıya bir yarışa girerken en yüksek puanı alan marka ve model; LG 55EC9300 oldu. 55 inçlik OLED TV, çarpıcı puanlarla en iyi TV seçildi. TV’nin kralları


LG modelinin takipçisi ise Samsung KN559C modeliydi. En iyi plazma televizyon Samsung PN64F8500 seçilirken Ultra HD kategorisi de Sony-Samsung rekabetine sahne oldu.

En iyi 4K TV’ler Samsung UN78HU9000, Sony XBR-79X900B, Samsung UN85HU8550, Sony XBR-85X950B ve Samsung UN105S9W şeklinde seçildi. 
Post a Comment

0 Comments