Yuvarlak Galaxy Gear Gelebilir!

Samsung’un Galaxy Note 4 ile birlikte gelecek yeni akıllı saati Galaxy Gear'ın dairesel tasarıma sahip olacağı iddia edildi. Moto 360 benzeri bir Galaxy Gear mı geliyor?


 Samsung’a yakınlığı ile bilinen SamMobile alan adlı web sitesinin güvenilir bir kaynağa dayandırdığı haberine göre Almanya'da önümüzdeki günlerde Galaxy Note 4’ün yanında tanıtılacak akıllı saat dairesel tasarıma sahip olacak.


Samsung’un Gear Smartwatch modelinde dairesel tasarımı tercih edeceği yönünde daha önce de bazı bilgiler sızmıştı. Ancak bu tasarım anlayışının gelecek olması şirket adına bir hayli yenilikçi bir adım olacağı için pek olası görülmüyordu.

Akıllı saatlerinde, akıllı telefonlarındaki dikdörtgen tasarım anlayışını, hatta ekran çerçevesinde akıllı telefon görünümünü uygun gören Güney Koreli şirketin Galaxy Note 4’te bir sürpriz yapma ihtimali yüksek görünüyor. Çünkü SamMobile sitesinin bu tür iddiaları çok yüksek oranda doğru çıkmıştı. Yuvarlak akıllı saat iddiası da bu nedenle teknoloji çevrelerinin karşısına çıkabilir.
Hali hazırdaki Galaxy Gear.

Daha geleneksel görünüm

Peki Samsung neden yuvarlak tasarıma geçiş yapıyor olabilir? Öncelikle bu tasarım anlayışı çok daha geleneksel. Tüketiciler tarafından kabul edilmesi daha kolay bir tasarım aynı zamanda. Moto 360 ile büyük ilgi gören tasarım anlayışı bu nedenle Galaxy Note 4’ün beraberinde tanıtılması beklenen akıllı saatle birlikte gelebilir. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Post a Comment

0 Comments