Google, Mobil Aramalara Ayar Çekiyor

Google arama algoritmaları üzerinde yeni bir çalışma gerçekleştirerek mobil cihazlardan arama yapan kullanıcılara mobil dostu sonuçlar gösterecek.
Google gerçekleştirdiği yeni projesi ile birlikte mobil internet kullanıcılarını sevindirmeyi planlıyor. Şirketin açıklamasına göre yakın zamanda Google arama motoru üzerinden arama yapan kullanıcılar mobil cihazlarında "mobil dostu" sonuçlar görecek. Böylece çok daha rahat ulaşılabilir ve mobil cihazlarda daha kolay okunabilir içerikler ile karşılaşacaklar.

Şirketin açıklamasına göre bu yeni düzen 21 Nisan günü itibariyle aktif olacak ve hem tablet hem de akıllı telefon kullanıcısı mobil dostu sonuçlara otomatik olarak ulaşacak. Google'ın yeni algoritması site içeriklerini hızlı bir şekilde tarıyor ve cihaza göre daha sağlıklı ve başarılı arama sonuçları sunuyor.

Öte yandan Google ilginç bir işe daha imzasını atmış ve yeni bir web sitesi kuracak kişiler için "mobil dostu site testi" hazırlamış. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Mobil Uyumluluk Testi sayfası ile aramalarda daha öne çıkacak siteler tasarlamak da mümkün olacak. 

Son olarak Google bir de iddiada bulunuyor, bu yeni algoritma ile şaşırtıcı derecede başarılı sonuçlar elde edeceğimizi müjdeliyor.

Post a Comment

0 Comments