HTC One E9 Geliyor

HTC'nin One serisinin plastik kasaya sahip hali olarak tanıştığımız E serisine yeni bir üye geliyor. Upleaks tarafından ortaya çıkarılan teknik özellikler haberimizde.HTC, MWC 2015 kapsamında yeni modeli One M9'u tanıtmış olmasına rağmen firmaya ait yeni model sızıntıları bitmiyor. One M9 Plus ile gündemimize gelen firma şimdi ise One E9 ile kendisinden bahsettiriyor.

İlk olarak geçtiğimiz yıl karşımıza çıkan One E serisi One M serisinin plastik kasaya sahip haliydi. One E8 modeli One M8 ile Duo Camera hariç tamamen aynı teknik özelliklere sahip olmasına karşın hesaplı fiyatıyla çok sevilmişti.

Ancak HTC One E9 modeli ile bu strateji değiştirecek gibi gözüküyor. HTC A55 kod adlı One E9, iddia edilene göre One M9'un aksine 5.5 inçlik Quad HD bir ekran ile geliyor. 8 çekirdekli MT6795 işlemci kullanan model PowerVR G6200 GPU ile rakiplerinin bir nebze gerisinde kalıyor.

3 GB RAM, 32 GB depolama alanı, 20 Megapiksel arka ve Ultrapixel ön kamera, Android 5.0 üzerinde çalışan Sense 7 ise One M9 ile ortak özellikleri.

Modelin ne zaman piyasaya sunulacağına dair bir bilgi ise henüz mevcut değil.

Post a Comment

0 Comments