Nvidia İlk 4K Konsolu Duyurdu

Nvidia, geliştirdiği en güçlü mobil işlemcisi Tegra X1'i kullandığı, dünyanın ilk 4K konsolunu tanıttı. İşte başarılı özellikleri ve fotoğrafları ile Nvidia Shield.
En güçlü işlemci üreticilerinden Nvidia, mobildeki başarısını sürdürüyor. 2015 Oyun Geliştiricileri Konferansında Nvidia'nın tanıttığı Nvidia Shield, içerisindeki Tegra X1'den gücünü alarak 60 Hz hızda 4K görüntü sunabiliyor.
Dünyanın ilk 4K konsolu olarak tanıtılan Nvidia Shield, Nvidia CEO'su Jen-Hsun Huang'ın açıklamasına göre Xbox 360'ın iki katı performansa sahip.

Özel Oyun Mağazası

Nvidia'nın Shield için özel bir oyun mağazası açacağı ve bu platformun ilk etapta 50 oyuna sahip olacağı aktarıldı.


Etkinlikte depoları paylaşılan Star Wars: Knights of the Old Republic, Half-Life 2: Episode 1, Portal, Crysis 3, Borderlands: The Pre-Sequel ve Doom 3 BFG Edition oyunları da, Nvidia Shiled'ın başarısını gözler önüne seriyor.

İlerleyen dönemde bu sayının artacağını dile getiren Jen-Hsun Huang, Nvidia Shiled'ın performansına çok güveniyor ve Apple TV'den %35 daha güçlü olduğunu söylüyor.

Güçlü işlemci

Daha teknik belirtmek gerekirse, içerisinde Tegra X1 işlemci, 3 GB RAM, 16 GB depolama yer alan Nvidia Shield, 128 GB'a kadar MicroSD kart desteği ile maksimum 144 GB hafızaya sahip olabiliyor.


Mayıs ayında satışa sunulacak Nvidia Shield, 199 Dolar fiyat etiketi ile raflarda olacak.

Post a Comment

0 Comments