Skype for Business Önizlemesi Yayınlandı!

Microsoft'un video konferans uygulaması Skype'ın işletmelere özel sürümü ortaya çıktı. İşletmeler için Skype, Microsoft'un benzer hizmeti Lync'nin yerine gelecek.


Microsoft'un çapraz platform anlık mesaj ve video konferans uygulaması Skype'ın yeni bir versiyonu ortaya çıktı. Skype for Business adlı uygulama, Microsoft'un işletmelere özel iletişim aracı Lync'in yerini almaya çalışacak.

Microsoft Lync yerine geliyor
Uzun yıllardır işletmeler için şirket içi ve dışı haberleşme olanağı sunan Microsoft Lync yazılımının geçtiğimiz Kasım ayında isim değiştirerek Skype for Business olarak adlandırılacağı açıklanmıştı. Son gelişmelerle birlikte nu yönde somut adımlar atılmış oldu.

Office Uyumu Ön Planda
Teknik önizleme sürümü yayınlanan Skype for Business, önncülü konumundaki Microsoft Lync'ye göre yüksek güvenlik önlemleri ve Office entegrasyonu getiriyor. İşletmeler için Skype sürümü Word, Excel, PowerPoint gibi popüler MS Office uygulamaları ile tam uyumlu olarak çalışacak. Hali hazırda Microsoft Lync kullanan müşteriler, 30 Nisan 2015 tarihine kadar Skype for Business sürümüne geçiş yapabilecek.

Post a Comment

0 Comments