Tarayıcılar Arası Görüntülü Sohbet Devri!

Mozilla, Firefox'un gelecek sürümüne eklediği yeni özellik ile tarayıcılar arası görüntülü sohbet özelliğini getiriyor. Tarayıcılar arası sohbet hakkında detaylar haberimizde.


Firefox ile web tarayıcı dünyasında önemli başarılar yakalayan Mozilla, bu başarısını pekiştirmek ve geliştirmek için yeni bir adım attı.

Mozilla tarafından gelen haberlere göre Mozilla, Firefox için yaklaşık 2 yıldır süren yeni bir özellik için çalışmalarını sürdürüyor.

Belirtilene göre tarayıcılar arası görüntülü görüşme olanağı sunacak yeni özellik için Mozilla, Telefonica ile anlaştı. (Telefonica İspanya kökenli çok büyük bir telefon şirketidir.)

Telefonica ile anlaşması sonucu Mozilla, Firefox Hello adında bir hizmet geliştiriyor. Firefox Hello ise WebRTC destekli tarayıcılar (Firefox, Chrome, Opera ve Safari gibi) arasında herhangi bir ek kurulum gerekmeksizin görüntülü görüşme özelliği sunuyor.


Telefonica tarafından yapılan açıklamaya göre Firefox Hello ile hiçbir ek program ya da eklenti kurma gereği duymadan ya da üye olmadan herhangi bir hesap ile dilediğiniz kişilerle görüntülü olarak görüşebileceksiniz.

Mozilla'nın 2013 başlarından itibaren sürdürdüğü çalışmanın bugünlerde final aşamasına ulaştığı ve Firefox Hello özelliğinin önümüzdeki güncellemeyle birlikte Firefox'a eklenmesi bekleniyor.

Post a Comment

0 Comments