Bing Kendi Rekorunu Kırdı!

Microsoft'un arama moturu Bing, pazardaki yükselişini sürdürüyor. Google'ın hakimiyetindeki pazarda Bing'in payı ilk kez bu kadar arttı. Pazarın son durumu haberimizde.

Arama motoru pazarında rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Google'ın küresel düzeyde hakim olduğu pazarda Yahoo, Bing, Yandex gibi arama motorları liderin payından yemeye devam ediyor. comScore araştırma şirketinin son verileri, Bing'in yükselişini sürdürdüğünü gösteriyor.

Yeni bir kilometre taşı

comScore'un Mart ayı verilerine göre Microsoft'un Bing'i ilk kez yüzde 20'nin üzerinde bir pazar payına çıkmış durumda. Yüzde 20.1 olarak ölçülen Bing'in pazar payı, arama motorunun tarihinde yeni bir kilometre taşı olarak dikkat çekiyor. Google'ın payı ise hala yüzde 65'ler civarında. Üçüncü sıradaki Yahoo ise yüzde 10'ların hemen üzerinde tutunmaya çalışıyor.


Google'ın payı azalıyor

Geçtiğimiz yıllarda pazarda Google'ın açık ara bir hakimiyeti bulunurken geride kalan siteler neredeyse yüzde 10'luk bir payda mücadele ediyordu. Yeni arama motorlarının pay kazanmasıyla birlikte pazar daha dengeli bir dağılıma doğru ilerliyor. Önümüzdeki dönemde pazarın yarısında Google hakimiyeti, diğer yarısında ise Bing, Yahoo, Yandex vb. küçük arama motorlarının rekabetini görebiliriz. Bakalım önümüzdeki dönemde pazar nasıl şekillenecek?


Post a Comment

0 Comments