Google, LG'yi Satın Alabilir

Güney Kore medyasında çıkan haberlere göre Google, LG'yi satın almak istiyor. LG'nin açıklaması ise durumu yalanlıyor. Tüm detaylar haberimizde sizi bekliyor.

Dünyanın en büyük markalarının arasındaki yarış bazen de işbirliği ile sonuçlanıyor. Büyük isimler daha küçük çaplı rakiplerini bünyelerine katarak olası tehlikeleri ortadan kaldırmayı seçerken, bazen de ortaklık kurarak daha farklı alternatifler peşinde koşuyor. Görünen o ki bunlardan bir tanesi de Google. Yazılım devi gelen bilgilere göre Güney Koreli LG markasının belli bir kısmını bünyesine katmak istemiş.

Kore medyasının paylaştığı verilere göre Google çok kısa bir süre önce LG için bir teklif hazırlamış ve şirketin belli bir kısmının kendi kanatları altına girmesini istemiş. Söylenenler doğru ise Google, LG için oldukça yüklü bir miktar ödemeyi planladı ve 2.5 trilyon won, yani yaklaşık olarak 2.2 milyar dolara rakibinin yüzde 35'ini talep etti.

Google, LG'yi satın alacak mı?

LG ise bugün bu bilgilerin doğru olmadığını, kendilerine böyle bir teklifin gelmediğini duyurdu. Buna rağmen Koreli kaynaklar bahsi geçen teklifin kesinlikle gerçek olduğunu ancak LG'nin bu duruma yanaşmadığını bildirdi.

Şayet Google LG'nin yüzde 35'lik kısmına sahip olsaydı, markanın en büyük hisse sahibi olacaktı ancak yine de tek başına karar verme şansına erişemeyecekti.

Google daha önce Motorola ile benzeri bir yolculuğa çıkmış, Motorola da farklı Nexus modeli akıllı telefonlar piyasaya sürmüştü.

Post a Comment

0 Comments