ISO/IEC 27001 Eğitimleri

Bu standart 1995 yılında BSI tarafından yayınlanan BS 7799 standardıdır. Birçok revizyonlardan sonra ISO 27001 standart serisi olarak Uluslararası Standartlar Organizasyonu (International Organization for Standardization (ISO) tarafından 2005 yılında Uluslararası Standart olarak yayınlanmıştır. 

2013 yılında yayınlanan yeni versiyon ile beraber, eğitimlerimiz 2013 versiyonuna göre güncellenmiştir ve tüm eğitimlerimiz bu kapsama göre verilmektedir.

Bilgi güvenliği artık doğru ve etkin bir biçimde yönetilmediği taktirde, bir şirketin müşterilerine ürün ve hizmet sunmasını etkileyebilecek önemli bir iş süreci olarak tanınmaktadır. Aynı şekilde, güvenliğin yetersiz olması, kazancı da etkileyebilmektedir. Bir şirketin, bilgi güvenliğinin tüm yönlerini değerlendirebilmesi için gereken uzmanlık seviyesindeki pratik bilgi ve beceriler aslında öğrenilebilir. 

Son zamanlardaki üst düzey bilgi güvenliği ihlalleri ve bilginin değeri, şirketlerin bilgilerini korumaya yönelik giderek artan ihtiyacı vurgulamaktadır. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS), hassas şirket bilgilerinin güvenli kalmasına yönelik kontrollü bir idari yaklaşımdır. Kişileri ve süreçleri kapsar.

BSI olarak, yeni başlayanlardan profesyonellere kadar herkese ISO/IEC 27001'in tüm etkilerini anlamaları, etkin olarak uygulamaları ve yönetim sistemlerinin performansını sürekli iyileştirmeleri için bir dizi eğitim programı hazırladık.

İlgilendiğiniz eğitim hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili sayfayı inceleyin. Bu eğitimler genel katılıma açık olarak düzenlendiği gibi ihtiyacınız olduğunda kuruluşunuza özel olarak firma içi de düzenlenebilir.

Post a Comment

0 Comments